Saimniecības, kurās zemenes var lasīt arī ģimenes ar bērniem

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Tieši tagad ir īstais zemeņu laiks. Esam apkopojuši saimniecības, kurās laipni uzņem ģimenes ar bērniem, lai zemenes saēstos gan klātienē, gan arī salasītu tās līdzi ņemšanai ziemas krājumiem. Ogu sezona šogad nesolās būt ilga, un saimniecībās saka, ka ogas lasīt varēs vēl tikai 1-2 nedēļas. Tādēļ pirms došanās ogot, ieteicams sazināties ar audzētājiem, lai vienotos par laiku, un noskaidrotu vai ogas vēl pieejamas.

  • Cēsu novadā ogu saimniecība “Baiciems” aicina visus lasīt ogas gribētājus Stalbes pagastā. Iepriekš var pieteikties pa tālruni +371 26129626. Labāk to darīt tuvākās nedēļas laikā, jo sezona jau tuvojas noslēgumam. Cena, ja zemenes lasīsiet paši, ir 3,00 eiro kilogramā.
  • Daugmalē zemnieku saimniecība “Atvases” aicina visus gribētājus, iepriekš piesakoties pa tālruni +371 29558332, braukt lasīt ogas visai ģimenei. Patīkams bonuss ogu lasītājiem būs iespēja teritorijā arī izpeldēties, lai pēc veldzes turpinātu ogu lasīšanu. Saimniecība norāda, ka ogas ir “BIO” – bioloģiski audzētas. Cena, ja vēlies lasīt zemenes pats, ir 2,50 eiro kilogramā.
  • Jelgavas novadā saimniecība “Svētes zemenes”, Svētes pagastā, vēl šonedēļ piedāvās visiem gribētājiem braukt lasīt ogas, pirms tam vienojoties par apmeklējuma laiku, zvanot pa tālruni +371 27044074. Zemeņu vairs nav daudz, tās arī vairs nav tik lielas, bet patīkami pārsteidz cena. Cena, ja vēlies lasīt zemenes pats, ir no 1,00 eiro kilogramā, dārgākā cena ir 1,50 eiro kilogramā.
  • Jēkabpils novadā pavisam droši var braukt uz saimniecību “Biržu zemenes”, iepriekš vienojoties par ierašanās laiku pa tālruni +37126981145. Audzētāja uzsver, ka tieši jūlija pirmajās dienās būs lielas, skaistas, garšīgas, saldas ogas un visi gribētāji var braukt tās lasīt. Šis ir ģimenes uzņēmums, kur visa ģimene tiek iesaistīta ogu audzēšanā un tās tiek audzētas jau vairākus gadus. Ogas tiešām vēl esot daudz! Cena, ja vēlies lasīt zemenes pats, ir 3,00 eiro kilogramā.
  • Limbažu novadā zemenes var lasīt saimniecībā “Lādezers”, iepriekš piesakoties pa tālruni +371 22848501. Cena, ja vēlies lasīt zemenes pats, ir 3,50 eiro kilogramā. Audzētājs uzsver, ka ogas vēl būs kādu nedēļu. Ogas lasīt var droši braukt visa ģimene!
  • Naukšēnu novadā saimniecības “Naukšēnu zemenes” audzētājs skaidro, ka zemenes vēl būs aptuveni nedēļu. Bet iepriekš ir jāvienojas par laiku, kad ģimene vēlas atbraukt, zvanot pa tālruni +371 2241117. Cenas ir patīkamas – ja vēlies lasīt zemenes pats, cena ir no 1,50 līdz 2,00 eiro kilogramā.
  • Preiļu novadā ļoti atsaucīgi ir arī “Lazdānu mājas ogas” saimniecības audzētāji (adrese: Slastinieki, Saunas pagasts), kur pa 3,00 eiro kilogramā vēl nedēļu visa ģimene noteikti var doties lasīt ogas. Ogas ir iespējams sākt lasīt jau no paša rīta līdz vēlam vakaram (no 4.00 līdz 22.00). Audzētāja arī uzsver, ka ģimenes ar bērniem ir īpaši gaidītas. Neviens pirms došanās laukumā “netiks svērts” J. Tādēļ būs iespēja ogas pagaršot, lai izvēlētos, kuras odziņas šķiet gardākās.

Lai zemeņu lasīšana kopā ar bērniem ir patīkama un droša, nedrīkst aizmirst par visiem drošības pasākumiem. Piemēram, ja plānots atrasties saulē ilgāku laiku, bērnam noteikti jāuzsmērē saules aizsargkrēms un jāuzvelk cepure. Bērniem nav ieteicams atrasties tiešā saulē no plkst. 11.00 līdz 15.00. Tāpat nedrīkst aizmirst arī par to, ka karstākajā laikā bērnam ir jādod biežāk padzerties. Ja ogas plānojat lasīt vakarā, līdzi jābūt līdzekļiem, kas pasargās bērnu pret odu kodumiem. Kā arī uz vakara pusi līdzi ir jāpaņem siltākas drēbes.

Lai jums jauks zemeņu lasīšanas laiks!