Tumšajiem rudens vakariem: Latvijā radītas multfilmas, kas būtu jāredz!

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Nereti piemirstam, ka Latvijā ir radīta virkne izcilu animācijas un leļļu filmu. Lai Jums par tām atgādinātu, esam apkopojuši tās, kuras būtu vērts noskatīties visai ģimenei kopā. Vecākiem – gremdēties jaukās un nostalģiskās atmiņās, bet bērniem – parādīt, ka multfilma eksistē ne tikai Holivudā.

Si-Si-Dra

20211026075658-97071.jpg

 Leļļu filma ar neaizmirstamiem tēliem – puiku un sivēnu –, kas satiekas kāda daudzdzīvokļu nama kāpņu telpā, lai “pārrunātu būtiskākos labas uzvedības principus”. Filmiņa pilnīgi noteikti patiks ikvienam lustīgās noskaņas un mūzikas dēļ.

Zelta sietiņš

Filma – albums pašiem mazākajiem, kas sastāv no bērniem veltīto dzejoļu ekranizācijām ar vēstījumu par notikumiem debesu pasaulē. Tās pavada izcilā komponista Imanta Kalniņa mūzika.

Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi

Vasaras piedzīvojumu stāsts Rīgas priekšpilsētā Maskačkā, kur Jēkabam, zēnam no Rīgas centra, būs jāpavada vasara. Taču tur dzīvo runājoši suņi un ir negants uzņēmējs Imants Rausis! Tas tā nevar palikt!

Skudriņa Tipa

20211026075719-45446.jpg

Animācijas filma par drosmīgo skudriņu Tipu, kas pirmo reizi dzīvē iziet ārā no skudru mājām un mēģina noskaidrot, kas ir saulīte. Filmiņa būs īpaši saistoša 3-7 gadus veciem bērniem, kad galvenais jautājums ir “kāpēc?”.

Ness un Nesija

Protams, arī bez mīlas stāsta neiztikt – par patiesu uzticību, ko nevar šķirt ne laiks, ne attālums, starp Lohnesa ezera Nesiju un Ineša ezera Nesu. Tas ir arī izglītojošs stāsts par cilvēku radīto piesārņojumu.

Lupatiņu piedzīvojumi

20211026075736-97196.jpg

Animācijas filmu sērija par mazo draugu Lupatiņu – Zeķītes, Cimdiņa, Spilventiņa un Lakatiņa – izzinošajiem piedzīvojumiem (mazgāšanos, peldēšanos, šūpošanos un uzminēšanu). Un, protams, Kaķis!

Zaķīšu pirtiņa

Filmiņa par to, kā zaķēnu mamma pirms miega ved mazgāties savus bērniņus. Taču bez dramatiskiem notikumiem arī šajā gadījumā neiztikt! Imanta Kalniņa mūzika “Menueta” izpildījumā pati par sevi vien ir klausīšanās vērta.

Kabata

Animācijas filma pēc Ojāra Vācieša dzejas motīviem – par zirgu, kuram nav naudas, par astoņiem kustoņiem, par cirku un daudz ko citu.

Avārijas Brigāde

20211026075750-91190.jpg

Stāsti par trim ņipriem un ļoti entuziastiskiem puišiem, glābjot ikvienu no visdažādākajām nedienām. Ir jautri skatīties gan bērniem, gan arī pieaugušajiem.

Fantadroms

Zinātniskās fantastikas (!) animācijas seriāls bērniem, kurā zēns ar robotu-kaķi dodas glābšanas ekspedīcijā, lai novērstu meteorītu vētras radītus bojājumus kosmiskajā bākā uz kādas tālas planētas.

 

Un kuras ir Tavas iemīļotākās Latvijā radītās animācijas filmas?