Uzmanies – ērces ir atgriezušās!

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Laiks kļūst siltāks un ērces jau ir modušās. Visdrošākā aizsardzība pret ērču pārnēsāto infekcijas slimību – encefalītu – ir vakcinācija. Tā kā šī vakcinācija sastāv no trim potēm, tie iedzīvotāji, kuri vakcināciju jau ir uzsākuši, aicināti pārliecināties, vai šobrīd nav nepieciešama kārtējā pote vai revakcinācija.

Iedzīvotāji arvien vairāk sāk uzturēties brīvā dabā un pavada laiku pastaigās pa mežiem, pļavām, pilsētas skvēriem un parkiem. Latvijā ar encefalītu inficētas ērces ir sastopamas visur – gan laukos, gan arī pilsētās. Tādēļ laikus izmantot vakcinācijas iespēju ir veids kā pasargāt gan sevi, gan savus tuviniekus no ērces izraisīta encefalīta.

Vakcinēties VCA poliklīnikās ir ērtāk un lētāk, pierakstoties un veicot apmaksu epoliklinika.lv   

VCA poliklīnikas Rīgā, Daugavpilī, Liepājā un Talsos aicina iedzīvotājus laicīgi vakcinēties vai revakcinēties pret ērču encefalītu pierakstoties un  veicot apmaksu elektroniski https://ieej.lv/pieteikties_vca_erces

bērnam – 28 EUR*
pieaugušajam – 31 EUR*

Noskaidrojiet pie sava ģimenes ārsta, vai ir pienācis laiks revakcinācijai!

Sīkāk: https://ieej.lv/vca_aktualitates_erces

Sargiet sevi no ērcēm, jo ērču encefalīts ir smaga infekcijas slimība, kuru izraisa ar ērču encefalītu inficēta ērce. Ar ērču encefalīta vīrusu inficētās ērces ir ne tikai mežos un krūmājos, tās ir arī pilsētas parkos, piemājas dārzā.  Tās pārnēsā arī mājdzīvnieki.

Vienīgais, kas pasargā no ērču encefalīta, ir vakcinācija.  Pieteikties tiešsaistē varat tūlīt un izvēlēties sev piemērotāko vietu un laiku.

Piesakies šeit: https://ieej.lv/pieteikties_vca_erces

*Cena spēkā no 22.02.2022. – 31.07.2022., piesakoties www.epoliklinika.lv  un apmaksājot pakalpojumu, kā arī VCA poliklīnikas reģistratūrā uzrādot kādu no kartēm: Veselība+, apliecību "Goda ģimene" (“3+ Ģimenes karte”).

Programmas dalībnieka tīmekļvietne: www.vca.lv

20220302140107-71817.jpg