Vasaras aptieciņa – ko ņemt līdzi?

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Iestājoties siltākam laikam, mēs cenšamies arvien vairāk laika pavadīt svaigā gaisā, pie dabas. Tomēr pirms došanās vasaras atpūtā, neatkarīgi no tā, vai tas ir izbrauciens uz vasarnīcu, atpūta dabā vai kāds tālākais ceļojums uz ārvalstīm,  lai atpūta būtu ērta un droša, jāatceras paņemt līdzi pirmās palīdzības aptieciņa ar visnepieciešamākajām lietām, kas var noderēt dažādās situācijās.

Pārliecinieties jau laikus, ka jūsu ģimenes aptieciņā ir viss nepieciešamais!

20220530143730-97932.jpg

Vasaras pirmās palīdzības komplektā jābūt:

  • Saules aizsarglīdzekļiem – bērnu ādai ir nepieciešama īpaša aizsardzība pret sauli, tāpēc vislabāk būtu izvēlēties dabiskos, īpaši bērniem paredzētos sauļošanās aizsargkrēmus.
  • Medikamenti kukaiņu atvairīšanai – lai pasargātu bērnu no kukaiņu kodumiem, pirms došanās ārā ieteicams lietot līdzekļus kukaiņu atbaidīšanai.
  • Medikamenti brūču un ievainojumu ārstēšanai – lai dezinficētu brūci vai nobrāzumu, ir jāizmanto antiseptiskie līdzekļi. Kopā ar tiem aptieciņā jābūt arī vates tamponam, marlei, pārsējam un plāksterim.
  • Zāles pret alerģiju – izbraucienos pie dabas pat nelielas mušiņas kodums var izraisīt bērnam alerģisku reakciju.
  • Līdzekļi temperatūras pazemināšanai – uzmanīgi jāseko, kādas aktīvās vielas ir medikamentos, un lai tie būtu paredzēti lietošanai bērniem.
  • Līdzekļi pret vēdera pūšanos, caureju – gadījumā, ja bērnam ir diskomforta sajūta vēderā, jūs tam jau laicīgi būsiet sagatavojušies.
  • Līdzekļi saaukstēšanās simptomu novēršanai – diemžēl neierasti ilga uzturēšanas ūdenī atvaļinājuma laikā var novest pie saaukstēšanās.
  • Zāles pret sliktu dūšu un vemšanu – ja bērnam ir tendence uz sliktu dūšu un vemšanu brauciena laikā, nodrošinieties pret nepatīkamām situācijām jau laikus.

Atcerieties, ka, dodoties ģimenes izbraucienā, ne vienmēr ceļā izdodas atrast aptieku, it īpaši, ja brauciens būs pa jums mazāk zināmu maršrutu. Tāpat dažreiz zāles var būt vajadzīgas nakts stundās, bet ne vienmēr ir iespējams atrast aptieku, kas strādātu visu diennakti. Arī medikamentu cenas, piemēram, ārvalstīs, var stipri atšķirties, un ne vienmēr cena būs mazāka. Var būt nepieciešamas arī tādas zāles, ko ārvalstīs nevarēs nopirkt bez receptes, kaut arī pie mums tās var brīvi iegādāties. Izsverot šos visus argumentus, nevar noliegt, ka jutīsities daudz mierīgāk, ja svarīgākās zāles atpūtas laikā būs jums pa rokai. Visdrīzāk jums tās pat neievajadzēsies, tomēr, ja būs kāda nepatīkama situācija, to varēsiet atrisināt daudz ātrāk.

Jauku atpūtu, daudz pozitīvu emociju, un lai līdzi paņemtā aptieciņa jums nav jāizmanto!

Avots: kidpassage.com