AMĀLS UN NAKTS VIESI. LNOB OPERAS VIESIZRĀDE VISAI ĢIMENEI

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Par LNOB operu 30.10.2022., svētdien,  plkst. 16:00 Latgales vēstniecības GORS Lielajā zālē:

Džana Karlo Menoti viencēliena opera bērniem “Amāls un nakts viesi” pirmizrādi ar tiešraidi raidsabiedrībā NBC piedzīvoja 1951. gada 24. decembrī, un kopš tā laika regulāri tiek iestudēta opernamos visā pasaulē. Latvijas Nacionālajā operā šis ir trešais šī darba iestudējums.

“Džans Karlo Menoti operu “Amāls un nakts viesi” radīja izrādīšanai televīzijā ASV, kur tolaik, kad šis darbs tapa, opermāksla bija modē. Menoti savā operā ir pieskāries Ziemassvētku stāstam. Gan bērnus, gan vecākus uzrunā stāsts par bērnu Amālu, kas ir klibs no dzimšanas, bet, satiekot Austrumu gudros, kas dodas ar veltēm pie Jēzus bērniņa, tiek izārstēts un sāk staigāt. Amāla lomu izpilda zēni no Rīgas Doma kora skolas. Viņi ir spilgti, interesanti, ar labām balsīm un aktieriskām dotībām,” saka jauniestudējuma muzikālais vadītājs Andris Veismanis.

Lai arī operas libreta pamatā ir Ziemassvētku stāsts, izrādes veidotāji saturiski šoreiz uzsvarus likuši citādi, padarot operas vēstījumu vispārīgāku. “Mūsu radošajai komandai šķita būtiski, ka pārmaiņas Amāla dzīvē notiek ne tikai ārēja brīnuma dēļ. Viņa paša izvēles un rīcība kaut ko maina, un tāpēc notiek šķietami neticamais. Bērnu izrādēs, protams, svarīgs ir arī vizuāls brīnums, tādēļ nolēmām “materializēt” personāžus, ko autors iekļāvis libretā kā Amāla iztēles stāstus mātei. Tie pavada Amālu viņa ikdienas gaitās, ļaujot arī mums nokļūt Amāla pasaulē. Tā ir atšķirīga, un tas dara raizes mātei, jo būt citādam dažkārt ir grūti. Amāls redz to, ko neredz citi, viņš redz vairāk, un savā ziņā stāsts ir arī par mākslas gaistošo dabu – mūziku vai tekstu, kas izskan, notikumu, kas saglabājas tikai skatītāja atmiņā. Paliek tikai tas, ko cilvēki ir piedzīvojuši,” stāsta režisore Anta Priedīte.

Iestudējumu veidojuši:

  • muzikālais vadītājs un diriģents Andris Veismanis,
  • režisore-horeogrāfe Anta Priedīte,
  • režisors Gundars Silakaktiņš, scenogrāfs Aigars Ozoliņš,
  • kostīmu māksliniece Jurate Silakaktiņa,
  • skaņu efektu māksliniece Zane Dombrovska,
  • gaismu mākslinieks Māris Sējāns.

Opera tiks izpildīta latviešu valodā. Ieteicamais skatītāju vecums – 5-10 gadi.

Apliecības “Goda ģimene” (“3+ ģimenes karte”) vai LT, vai EST ģimenes kartes īpašniekiem Latgales vēstniecība GORS piedāvā uz operu iegādāties biļetes ar 15% atlaidi.

Atlaide apliecības “Goda ģimene” (“3+ ģimenes karte”) īpašniekiem tiek piemērota arī iepērkoties “Biļešu Paradīze” www.bilesuparadize.lv, ievadot derīgas apliecības numuru.

 (LT, vai EST ģimenes kartes īpašniekiem pirms tam lūgums pieteikties, zvanot pa tel.nr. +371 64633303).

Pusstundu pirms pasākuma sākuma sāk darboties bērnu istaba, kas pieejama bērniem vecumā no trīs līdz septiņiem gadiem. Bērnu istabas apmeklējums ir bez maksas. Pirms tam lūgums pieteikties, zvanot +371 64633303.

Programmas dalībnieka tīmekļvietne: www.latgalesgors.lv    

20221021091531-79593.jpg