Ar sirsnīgu smaidu uz bērnu un jauniešu izrādēm! Nacionālais teātris rudenī uzsāk savu 105. sezonu!

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Rudenī apliecības "Goda ģimene" (“3+ Ģimenes karte”) īpašnieki izrādes “Mazais Ganiņš”, ”Pinokio piedzīvojumi”,  “Divas pasaules” un “Sudraba slidas” varēs noskatīties ar 30% atlaidi.

Ieplānot kopā būšanu ir tik viegli - iegādājies biļeti uz  kādu no Nacionālā teātra 105. sezonas izrādēm!

  • Mazais ganiņš /Alberts Kronenbergs/

Izrāde bērniem un izrādē tiek iesaistīti skatītāji!

Lūgums mazajiem un lielajiem skatītājiem – uz izrādi ņemt līdzi maiņas apavus!

Alberts Kronenbergs, viņa zīmētie varoņi un sacerētās vārsmas ir uzrunājušas daudzas latviešu bērnu paaudzes – ar labestību, vieglu smaidu un dzīvu iztēli.

“Man teātris ir kopā būšana, iztēlošanās un spēlēšanās. Tas ir tas, kas pietrūkst mazajam ganiņam un tieši to viņš dodas pasaulē meklēt,” – atzīst izrādes režisors Jānis Znotiņš.

Lomās:

•           Inga Misāne-Grasberga,

•           Jurģis Spulenieks,

•           Kārlis Reijers,

•           Madara Bore. 

Kostīmu māksliniece Madara Botmane, scenogrāfs Arturs Arnis, gaismu māksliniece Krista Erdmane, producente Linda Helviga.

Teātra mājas lapā rakstīts: 

“Izrāde bērniem vecumā no 5 līdz 8 gadiem un viņu vecākiem, kur kopā ar aktieriem dosimies palīgā mazajam ganiņam atrast pazudušo zaķīti.

Sastapsim Sēņu veci, Koku rāvēju. Nonāksim debesīs un arī lielas zivs vēderā. Piedzīvosim un iztēlosimies mazā ganiņa pasauli, kurā viņš ir pazaudējis savu zaķīti.

Alberts Kronenbergs, viņa zīmētie varoņi un sacerētās vārsmas uzrunājušas daudzas latviešu bērnu paaudzes – ar labestību, vieglu smaidu un dzīvu iztēli.”

Vairāk par izrādi šeit: https://teatris.lv/izrade/mazais-ganins/#album-11

  • Pinokio piedzīvojumi /Karlo Kollodi/

Izrāde 1. – 4. klases bērniem.

Klasiskais stāsts par galdnieku Karlo, kas no koka pagales izgrebj Pinokio, tāpat vien – iedvesmots un iztēlē redzēdams koka pagalē cilvēka kontūras. Puika atdzīvojas un dodas pasaulē, kur ierauga, cik dzīve ir raiba. Kamēr pasaulē būs cilvēki, kas malkas šķilā spēs saskatīt dzīvu radību, tikmēr pastāvēs arī teātris, kas darbojas ar tiem pašiem instrumentiem – iztēli, sirdi un mazliet matērijas.

Režisors Reinis Suhanovs, scenogrāfs un dramatizējuma autors Reinis Suhanovs, leļļu un kostīmu māksliniece Ilze Vītoliņa, horeogrāfe Kristīne Brīniņa, leļļu un objektu speciālists Matīss Budovskis, komponists Arvīds Saulītis, gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš, video mākslinieks Toms Zeļģis

tulkojuma autore Silvija Ķuze, producente Anna Vekmane.

Vairāk par izrādi šeit: https://teatris.lv/izrade/pinokio/

  • Divas pasaules / Ance Muižniece/

Izrāde pusaudžiem un viņu vecākiem.

Annas Brigaderes un Jāņa Jaunsudrabiņa darbus sāk aizmirst, tos lasa aizvien mazāk. Pamazām viņi no klasiķiem kļūst par nevienam nevajadzīgām fosilijām, kas klīst pa digitālo kapsētu. Taču Jaunsudrabiņam dzimst ģeniāls plāns – ja Anneli un Janci izdotos atdzīvināt, abi grāmatu tēli kļūtu pamanāmi un atpazīstami, un arī viņu autorus tādējādi atkal atcerētos.

Kas notiek, kad tiek pretnostatītas divas pasaules – tēli un viņu autori, grāmata un tīmeklis, pusaudži un vecāki? Vai tās var mierīgi līdzpastāvēt? Vai neizbēgami gaidāma pasauļu sadursme?

Lomās:

Režisors Jānis Znotiņš, scenogrāfe un kostīmu māksliniece Pamela Butāne, dramaturģe Ance Muižniece, kustību konsultante Agate Bankava, gaismu māksliniece Lienīte Slišāne, producents Rihards Gāle.

Vairāk par izrādi šeit: https://teatris.lv/izrade/divas-pasaules/

  • Sudraba slidas /Mērija Meipsa-Dodža/

Muzikāla izrāde visai ģimenei divās daļās.

Viens no pazīstamākajiem Ziemassvētku stāstiem, kas aizved uz 19. gadsimta Holandi – tās aizsalušajiem kanāliem, pa kuriem bērni skrien ar slidām, vējdzirnavām, kas griežas ziemas vējos, un mājām, kurās mīt mazie holandiešu bērni, paēduši, silti apģērbti un laimīgi. Tikai pašā pilsētiņas nomalē, pussabrucis un pelēks, slejas kāds trūcīgs namiņš, kurā dzīvo mazā Grētele, viņas krietnais brālis Hanss, viņu vienmēr norūpējusies, darbos nogurusī mamma un slimais tēvs, kurš pēc nelaimes gadījuma uz dambja ir zaudējis atmiņu un neatceras to, kur noglabājis paprāvu naudas summu. Tuvojas slidošanas sacensības, visiem bērniem ir slidas, izņemot Grēteli un Hansu. Bet, izrādās, dzīve bagātos bērnus nebūt nav padarījusi skopus un ļaunus, viņu sirdis nepieņem to, kas viņiem šķiet netaisns – cilvēku šķirošanu pēc viņu maka biezuma, un notiek brīnumi… Izrāde vecākiem, kas vēlas saviem bērniem uzdāvināt ticību brīnumam un pārliecību, ka laba sirds ļauj pārvarēt visus šķēršļus par spīti tam, cik daudz naudas tev makā. Un, protams, bērniem.

Lomās:

 

Režisors Edmunds Freibergs, gaismu mākslinieks Igors Kapustins, producente Ilona Matvejeva, dziesmu tekstu autors Jānis Elsbergs, komponists Raimonds Pauls, scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis.

Vairāk par izrādi šeit: https://teatris.lv/izrade/4761/

Programmas dalībnieka tīmekļvietne: www.teatris.lv

20230718125532-43487.jpg