Cirks ir māksla bez vārdiem, nāc uz izbaudi!

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Šobrīd, kamēr Rīgas cirka vēsturiskajā ēkā notiek rekonstrukcijas darbi, cirks viesojas citās kultūrtelpās:

  • VEF Kultūras pils skatuve,
  • Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra skatuve.

Rīgas cirka komanda Latvijas skatītājus ar mūsdienu cirku iepazīstina jau kopš 2017. gada, un šajos gados uz Latviju atvestas visdažādākās izrādes atšķirīgām skatītāju grupām. Gan īpaši bērniem domātas izrādes, gan pusaudžu un pieaugušo auditorijai, gan iestudējumi, kas paredzēti visplašākajām skatītāju grupām.  

Daudziem izpratne par cirku radusies bērnībā, apmeklējot tradicionālā cirka izrādes Merķeļa ielā – sēžot uz zilajiem koka krēsliem un skatoties pēc kārtas savirknētos mākslinieku numurus.  Laikmetīgā cirka iestudējumi veidoti nevis no atsevišķiem numuriem, bet gan izrādes formā, ar dekorāciju, mūzikas un, protams, dažādu cirka disciplīnu palīdzību, ievedot skatītāju kādā īpašā pasaulē un tēmā. 

Rīgas cirka vienmēr un visos laikos ir atbalstījis saliedētību un ģimeniskumu – ne velti bieži tiek sacīts, ka cirka kopiena ir kā liela ģimene, kas cits citam palīdz gan uz skatuves, gan sadzīvē.

Tieši tādēļ Rīgas cirkam ir īpašs prieks pievienoties Latvijas Goda ģimeņu programmai un atbalstīt stipras un iedvesmojošas ģimenes. Ar prieku iepazīstināsim gan mazos skatītājus, gan pusaudžus, jauniešus un viņu vecākus ar cirka pasaules vērtībām – saliedētību, sadarbību, kā arī spēju uz dzīvi paraudzīties no komiskās puses. Šī  jaunajiem skatītājiem ir iespēja formēt savu – no aizspriedumiem brīvu un mūsdienīgu – izpratni par elpu aizraujošo cirka mākslu. 

Tuvākā Rīgas cirka organizētā izrāde norisināsies jau pavisam drīz:

  • 5. un 6. jūnijā, plkst 19.00, Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī Rīgā viesosies šeit jau pabijusī apvienība "Machine de Cirque" ar izrādi "Ghost Light" (latviskojot – "Spoku gaisma"). 

Iedomājieties teātri: aizveras priekškars, skatītāji un personāls dodas mājup! Teātris iegrimis tumsā. Teātra zālē palikusi vien dežūrgaisma, angliskajās zemēs dēvēta arī par “spoku gaismu”. Spoki tiecas pēc šīs gaismas un kāpj uz skatuves paši ar savu izrādi… Šī dažviet pasaulē pazīstamā senā leģenda iedvesmojusi “Machine de Cirque” māksliniekus radīt “Ghost Light”. Šī izrāde ir iespēja redzēt ne vien elpu aizraujošus "lidojošos" trikus, bet arī ir sirsnīgs veltījums draudzībai. 

Vairāk par izrādi šeit - https://cirks.lv/jaunumi/machine-de-cirque-ghost-light/

Rīgas cirks piedāvā, uzrādot derīgu Latvijas Goda ģimene apliecību vai LT, vai EST ģimenes karti, iegādāties biļeti par īpašu atlaidi:

  • 15% apmērā no standarta biļešu cenas, to var saņemt iepērkoties portālā www.bezrindas.lv un www.cirks.lv/biletes un ievadot kodu: CIRKSGODAGIMENEM (ja pircējs atbilst kādai no Rīgas cirka noteiktajām atlaižu grupām, atlaide summējas ar minēto Goda ģimeņu atlaidi).
  • Apmeklējot izrādi, pie ieejas jāuzrāda ieejas biļete/-s kopā ar derīgu Latvijas Goda ģimene apliecību vai LT, vai EST ģimenes karti.

Programmas dalībnieka tīmekļvietne: www.cirks.lv  

20220531135258-42766.jpg