Iestudējums “Kaukāziešu krīta aplis” Dailes teātrī!

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Dailes teātris - teātris ar visspožāko režijas teātra vēsturi Latvijas kultūrā, kura stilu vairāk nekā četrdesmit gadus veidoja tā dibinātājs aktieris un režisors Eduards Smiļģis.

Dailes teātris tika atklāts 1920. gada 19. novembrī ar Raiņa lugas „Indulis un Ārija" izrādi Lāčplēša (toreiz Romanova) ielā 25, kur pirms tam bija darbojies Jaunais Rīgas teātris. 1977. gadā Dailes teātris pārcēlās uz tam speciāli celto jauno ēku Brīvības (toreiz Ļeņina) ielā 75.

Dailes teātris apliecības "Goda ģimene" (“3+ Ģimenes karte”) īpašniekiem piedāvā noskatīties izrādi “Kaukāziešu krīta aplis” ar 30% atlaidi.

PAR IZRĀDI "Kaukāziešu krīta aplis ":

Pirmajam tostam jābūt par mieru, uzskata Sakartvelo. Tur dzīvo tauta, kura iedvesmo ar savu dzīvesprieku. Iepriekšējais gadsimts starp mums un Kaukāza noslēpumaino valsti radīja daudz kultūras apmaiņu – tā kartveliāņu virtuve, vīns un naivista Pirosmani māksla –  kļuva par atrakciju tūkstošiem ceļotāju. Bertolta Brehta lugā stāsta par karu, bet iedvesmo dzīvei. Sakartvelo karalistē tiek gāzts karalis, bet pamesto troņmantieku-zīdaini uzņemas sargāt kalpotāja Gruša. Bērns ir jāizglābj! Tā teiktu gan vecāks, gan tāds, kuram bērnu nav. Tomēr jebkura dzīvība, liek svērt sev par labu nāvi.

Pirmoreiz Latvijas skatītāji iepazina Brehta lugu leģendārā kartveliāņu režisora Roberta Sturuā režijā, bet tagad Dailes teātrī savu versiju veidos Eiropā pazīstamais režisors Data Tavadze kopā ar komponistu Niku Pasuri, scenogrāfi Keti Nadibaidzi no Sakartvelo un latviešu kostīmu mākslinieci Kristīni Pasternaku. 

Izrādē piedalās mūziķi:

  • Dace Zālīte-Zilberte vai Jānis Pauls – čells,
  • Indulis Cintiņš – vijole,
  • Ivo Krūskops vai Arnis Stepiņš – sitaminstrumenti,
  • Artūrs Noviks vai Inita Āboliņa – akordeons,
  • Rihards Plešanovs vai Mārtiņš Zilberts – klavieres

Zane Radzobe, “IR” 30.03.2023.: “Dailes teātra izrāde Kaukāziešu krīta aplis ir notikums latviešu teātrī. Bertolta Brehta Kaukāziešu krīta aplis, ko Dailes teātrī iestudējis jauns gruzīnu viesrežisors Data Tavadze, ir viena no labākajām izrādēm šajā sezonā.”

  • Lielā zāle
  • Izrādes ilgums - 3h 10 min

Atlaide tiek piemērota arī internetā www.bilesuparadize.lv, ievadot derīgas apliecības "Goda ģimene" ("3+ Ģimenes karte") numuru.

Dailes teātris piedāvā 30% atlaidi apliecības "Goda ģimene" ("3+ Ģimenes karte") īpašniekiem arī citām izrādēm:

  Programmas dalībnieka tīmekļvietne: www.dailesteatris.lv

20230615115934-81840.jpg