Latgales vēstniecības “GORS” maijā aicina ģimenes uz 3 skaistiem pasākumiem Latgalē!

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Dzi, ieklausies – te dzimst, te dzied, te dzirksteļo! Latgales vēstniecība GORS – vieta, kur vienkopus rada un vēsta Latgales stāstu

10.05. ČELLINO CEĻO. Zīmējumu teātra muzikālā izrāde bērniem

Dzīvespriecīga izrāde par draudzību, greizsirdību, dusmām, līdzjūtību un dāsnumu.

Čellīno spēlē pazīstamu Baha skaņdarbu, ik pa laikam apstājoties, lai ieklausītos un paskatītos apkārt. Pēkšņi telpā parādās vēl divas būtnes - Krāsiņa un Deja. Kad mūzika skan, Krāsiņa un Deja kustas, kad mūzika apstājas, apstājas arī tās. Tā ir spēle, ko katrs no mums ir spēlējis kādā bērnības brīdī. Izrāde turpinās, mainot noteikumus. Uz skatuves Krāsiņa un Deja kopā ar Čellino spēlē spēles, kuru noteikumiem skatītāji var viegli sekot.

Ikdienā mums katrai vietai ir savi noteikumi, gluži kā izrādē. Reizēm jūtamies kā uz kraujas malas, ar aizsietām acīm. Tev ir jāpieņem jaunie spēles noteikumi, kas ir svarīgi dzīvei. Kad mēs pārkāpjam robežu starp dzīvību un nāvi, mēs atkal nonākam citā spēlē. Tas ir ceļojums no vienām sajūtām un emocijām uz citām, sastopoties ar dāsnumu, greizsirdību, līdzjūtību un draudzību.

Ja esi Latvijas Goda ģimenes apliecības “3+ Ģimenes karte” vai LT, vai EST ģimenes kartes īpašnieks:

  • pērc biļeti uz Zīmējumu teātra muzikālo izrādi bērniem “ČELLINO CEĻO” šī gada 10. maijā plkst.13:00 ar 15% atlaidi.

 13.05. 10 kā 1 | SALDI RŪGTI MŪŽĪGAIS. LNSO, VAK LATVIJA, ANDRIS POGA

20230428124802-74796.jpg

Koncertprogramma “Saldi rūgti mūžīgais”  būs viens no Latgales vēstniecības GORS 10 gadu jubilejas sērijas krāšņākajiem akordiem. Tās dalībnieki - Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, Valsts Akadēmiskais koris “Latvija” un diriģents Andris Poga ir koncertzāles ilggadējie draugi, domubiedri un daudzu radošo ideju rosinātāji un realizētāji. Koncerts būs tradicionāls un reizē ļoti neparasts, saldu un reizē arī rūgtenu garšu piesātināts. Būs jaundarbs un būs arī mūžīgas klasiskas simfoniskās un vokāli - simfoniskās mūzikas vērtības.

Koncerts iesāksies un arī noslēgsies ar Latgales dabas un tautas mūzikas rosinātiem darbiem (Jānis Ivanovs “Varavīksne” un Edgara Mākena jaundarbs). Koncertprogrammas 1. daļā skanēs franču 19. gadsimta komponista Francisa Pulenka “Gloria” - slavinājums Dievam, kurā daudz laicīga un neierobežota prieka, rotaļīguma un teatrālisma. Cita veida rotaļīgums un teatrālisms būs dzirdams Dmitrija Šostakoviča 15. simfonijā, kas skanēs koncerta 2. daļā. Komponista pēdējais simfoniskais sacerējums ir drāma un kaleidoskopisks dzīves vērojums vienlaikus. Dzīve un laikmets, kas aizslīd garām. Kā mūžība – bez sākuma un beigām.  Šostakoviča simfonijas fināla gaistošo pianissimo turpinās latviešu komponista Edgara Mākena jaundarbs. Kas un kur to izpildīs? Lai tā paliek kā neliela intriga koncerta apmeklētājiem.

 Ja esi Latvijas Goda ģimenes apliecības “3+ Ģimenes karte” vai LT, vai EST ģimenes kartes īpašnieks:

  • pērc biļeti uz “10 kā 1”. Koncertprogramma “Saldi rūgti mūžīgais”  šī gada 13. maijā plkst.18:00 ar 15% atlaidi.

 20.05. 10 kā 1 | ZIEDONIS. Koncertuzvedums

20230428124830-24481.jpg

Godinot dzejnieka Imanta Ziedoņa 90. dzimšanas dienu, Latvijas Radio koris un diriģents Sigvards Kļava aicina baudīt koncertuzvedumu, kas jau pirms 10 gadiem iekaroja klausītāju sirdis. Tolaik viens no uzveduma idejas autoriem un uzveduma režisors bija Uģis Brikmanis, kurš allaž bijis un mūžos paliks Latvijas Radio kora domubiedrs un draugs. Imanta Kalniņa dziesmas ar Imanta Ziedoņa dzeju šogad ar jaunām krāsām iemājos koncertuzveduma īpašajā - dzejnieka jubilejas gada versijā.

Uzveduma "garīgajam mugurkaulam" izvēlētie Ziedoņa pārdomu jēdzieni ir bērni (draudzīgums, kas jāpēta), pilsēta (šis lielais cietums), province (aizdžungļojusies teritorija iepretim Rīgai kā ģeniālai vai idiotiskai galvai ar mazām, tizlām rociņām un kājiņām), pavasaris (prasts, nepatīkams gadalaiks), ceļš (ir jāiet, kamēr gudrība sāk nākt caur pēdām), vēstules (jābūt ļoti kulturālam cilvēkam, lai rakstītu vēstules) taureņi (Ziedoņa apbrīnotās netveramās, efemērās būtnes) un citi.

Ja esi Latvijas Goda ģimenes apliecības “3+ Ģimenes karte” vai LT, vai EST ģimenes kartes īpašnieks:

  • pērc biļeti uz “10 kā 1”. Koncertuzvedums “Ziedonis” šī gada 20. maijā plkst.18:00 ar 15% atlaidi.

Atlaide apliecības “Goda ģimene” (“3+ ģimenes karte”) īpašniekiem tiek piemērota arī iepērkoties “Biļešu Paradīze” www.bilesuparadize.lv, ievadot derīgas apliecības numuru.

(LT, vai EST ģimenes kartes īpašniekiem pirms tam lūgums pieteikties, zvanot pa tel.nr. +371 64633303).

Pusstundu pirms pasākuma sākuma sāk darboties bērnu istaba, kas pieejama bērniem vecumā no trīs līdz septiņiem gadiem. Bērnu istabas apmeklējums ir bez maksas. Pirms tam lūgums pieteikties, zvanot +371 64633303.

Programmas dalībnieka tīmekļvietne: www.latgalesgors.lv    

20230428115654-65414.jpg