Latvijas Nacionālās operas un baleta īpašais piedāvājums!

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Latvijas Nacionālā opera un balets apliecības "Goda ģimene" (“3+ Ģimenes karte”) īpašniekiem 2023.gada pavasarī piedāvā iegādāties biļetes ar  50% atlaidi uz:

Par izrādi:

"(Ne)stāsti man pasakas. Hamlets" - baleta viencēlieni

20230113154154-53010.jpg

  • Hamlets

Šekspīra traģēdijas “Hamlets” zemtekstu dziļuma iedvesmots, Antons Freimans savā pirmajā pilnmetrāžas baletā risina attiecības ar nāvi, izaicina uz dialogu paaudzes, pagātni un nākotni. Savukārt iestudējuma muzikālā partitūra veidota kā saruna starp vecmeistaru Sergeju Rahmaņinovu un mūsdienu komponisti Lindu Leimani. 

Izrādē izmantotā Sergeja Rahmaņinova mūzika: Svīta d moll (1. daļa), Prelūdija op. 23 No. 4, Etīde - glezna op. 39 No. 5, Prelūdija op. 3 No. 2.

  • (Ne)stāsti man pasakas

Jau skolas gados iemīlējusi Imanta Ziedoņa “Krāsaino pasaku” glezniecisko paradoksu un aizkustinošo absurdu, Elza Leimane ir iedvesmota ar šī meistardarba starpniecību uzlūkot baleta vēstures krāsainību savā iestudējumā “(Ne)stāsti man pasakas”. Tā mūzikas autori un izpildītāji ir Jānis Šipkēvics (Shipsea), Matīss Čudars un Kaspars Kurdeko.

Baleta svītas “(Ne)stāsti man pasakas” ierakstu var klausīties vietnēs Spotify un YouTube.

Par izrādi:

"Dons Paskvāle"

20230113154218-74139.jpg

Komiskās operas žanra meistardarbs “Dons Paskvāle” ir stāsts par to, kā padzīvojušo vecpuisi donu Paskvāli izjoko viņa ārsts Malatesta un ārsta “māsa” Norīna – jauna, skaista atraitne, kuru finālā apprec mīlas jūtu pārņemtais brāļadēls Ernesto. Operas “Dons Paskvāle” pirmizrāde notika Théâtre-Italien Parīzē 1843. gadā. Latvijas Nacionālajā operā iepriekšējais šīs operas iestudējums diriģenta Edgara Tona vadībā tika īstenots 1950. gadā.

Par izrādi:

"Antonija #Silmači"

20230113154236-89284.jpg

Reibinoši zied vasara, saule kāpj kalnā pretī Jāņu naktij, un reibst arī Silmaču saimnieces Antonijas mīlestības izslāpusī sirds... Balets Antonija #Silmači ir romantiski dramatisks stāsts par alkām pēc personīgās dzīves piepildījuma. Tas radīts, iedvesmojoties no daudzu latviešu iemīļotākā dramaturģijas darba, Rūdolfa Blaumaņa lugas Skroderdienas Silmačos motīviem, un Latvijas valsts simtgades gaidās līdzās Jura Karlsona agrāko gadu baletiem Sidraba šķidrauts un Karlsons lido... spilgti papildina latviešu oriģinālbaletu klāstu.

Uzvedums ieguvis Latvijas Dejas balvu kategorijā Klasikās dejas iestudējums

 

Biļetes pieejamas LNO kasē Aspazijas bulvārī 3, Rīgā un internetā www.opera.lv. Atlaides tiek piemērotas arī iegādājoties biļetes internetā www.opera.lv :

  • ievadot derīgas apliecības "Goda ģimene" (“3+ Ģimenes karte”) numuru sadaļā “Atlaides kods”,
  •  ievietojiet biļeti grozā un tad pie sadaļas “Piedāvātās vietas” jāizvēlas “Goda Ģimenes CENA”.

Apmeklējot izrādi, jums lūgs uzrādīt apliecību "Goda ģimenes" ("3+ Ģimenes karte") biļešu kontrolierim!

Programmas dalībnieka tīmekļvietne: www.opera.lv

20230113154345-96970.jpg