Skolēnu klašu kolektīvus aicinam apmeklēt Starptautiskā jauniešu īsfilmu konkursa seansu

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

24. Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls 2ANNAS aicina 12-18 gadus vecu skolēnu klašu kolektīvus apmeklēt Starptautiskā jauniešu īsfilmu konkursa seansu trešdien, 12. februārī plkst.13.00 kinogalerijā KSuns. Jauniešiem, kas apmeklēs seansu, būs ļoti nozīmīga loma, - viņi būs festivāla žūrija, kas noteiks filmas – 2ANNAS bērnu un jauniešu konkursa uzvarētājas.


Jauniešu programmā iekļautas 7 sociāli un politiski aktīvas, diskusiju rosinošas filmas, kuru saturs ne tikai atspoguļo aktuālas tēmas, bet arī attīsta kritisko domāšanu un medijpratību. Šī būs unikāla iespēja redzēt to, ko nevarēs noskatīties nekur citur.

Programmā iekļautās filmas stāsta par jauniešu pārtapšanu no bērniem par pieaugušajiem, ieiešanu pieaugušo pasaulē. 

“Jauniešu programmai dots nosaukums “Jūti mani”. Pieaugušie neizprot, kā jūtas tīneidžeri, tādēļ jaunieši emocionāli saceļas, pieprasa atzīšanu un savu vietu pasaulē. Programmā iekļautās filmas stāsta par jauniešu pārtapšanu no bērniem par pieaugušajiem, ieiešanu pieaugušo pasaulē. Dažās filmās šī tēma atspoguļota burtiski, caur jaunieša ķermeni, kā piemēram, filmā “Ziedēšana”, kas stāsta par kādas meitenes pārtapšanu no bērna par sievieti, pieredzot pirmās mēnešreizes. Savukārt filmā “Jupiters” stāstīts par meiteni, kuras ģimene ir iesaistījusies kādā ar pašnāvības ideju apsēstā sektā, un tic, ka pēc suicīda viņu dvēseles tiks aiznestas uz citām galaktikām. Ģimene dodas uz kalniem, lai veiktu suicīdu. Meitene atsakās veikt pašnāvību, sarauj saikni ar ģimeni, un pēdējā brīdī viņai izdodas apturēt ģimenes suicīdu,” stāsta Rons Rozenbergs, festivāla 2ANNAS bērnu un jauniešu programmas kurators.


Starptautiskā Jauniešu īsfilmu konkursa programma:
Ziedēšana – režisore Dora Šustić / Čehija / 2018 / spēlfilma. Māsas Alma (11) un Lila (6) kopā rotaļājas vannā. Kādu vakaru Almu pārsteidz neparasta sajūta – viņai sākas mēnešreizes, iezīmējot pirmo soli viņas pārtapšanā no bērna par sievieti.

Kāpēc gliemežiem nav kāju - režisore Aline Höchli / Šveice / 2019 / animācija. Gliemežiem ir grūti sekot līdzi kukaiņu pilsētas straujajiem notikumiem. Kad iestājas finanšu krīze, strādīgās bites redz tikai vienu risinājumu ...

Boje - režisori Andreas Cordes un Robert Köhler / Vācija / 2019 / spēlfilma. Boje ar tēvu Holku dzīvo piekrastes pilsētiņā. Viņa prātu nodarbina daudzi jautājumi, uz kuriem atbildēt nav viegli. Kā es varu zināt, ka kādu mīlu? Kur es biju pirms piedzimšanas? Kā lai es zinu, ka šobrīd nesapņoju?

Talantu meklētājs - (rež. José Herrera / Spānija / 2018 / animācija. Dominiks bija Parīzes prestižākais talantu meklētājs. Tagad viņš dzīvo savas pagātnes ēnā. Līdz brīdim, kad atklāj spāņu flamenko dejotāju Sofiju, kura Spānijas pilsoņu kara dēļ pārcēlusies uz Franciju.

Kurkulis - režisors Jean-Claude Rozec/ Francija / 2019 / animācija. Es biju maziņš, bet visu ļoti labi atceros. Mamma un tētis neko nenojauta, bet es zināju. Šūpulī negulēja mans brālis. Tas biji tu! Tev bija jokaina seja un tu odi... Vai ne, kurkuli?

Azade - rež. Mirabbas Khosravinezhad / Irāna / 2019 / spēlfilma. Azade dzīvo kādā ciematā kopā ar ģimeni. Viņa vēlas doties uz pilsētu, lai pēdējo reizi apciemotu savu tēvu, bet viņas māte un brālis to nepieļauj…
Jupiters - rež. Benjamin Pfohl / Vācija / 2019 / spēlfilma. Pēc dažām stundām bīstamā attālumā zemei garām trauksies komēta Kalipso. Kautrīga pusaudžu meitene kopā ar ģimeni dodas uz lauku namiņu Alpu kalnos, kamēr visu pasauli pārņem dabas katastrofas.

Biļetes, apmeklējot seansu 12. februārī kopā ar klasi, var rezervēt piezvanot festivāla producentei Agnesei Krastkalnei tālr. 27502343 vai rakstot [email protected] , un iegādāties pirms seansa kino galerijā KSuns, vai arī iepriekš pieprasot un apmaksājot rēķinu. Biļetes cena 1.50 EUR vienam bērnam. Skolotājiem, kas pavada klasi – bez maksas. 1 klasi bez maksas var pavadīt 1-3 pieaugušie.

Papildus, 11. un 12. februārī no plkst. 14.00 līdz 18.00, Bērnu Zinātnes centrs “Tehnoannas pagrabi” (Aristida Briāna ielā 8, Rīga) aicina ikvienu interesentu uz atvērto durvju dienu un īsfilmu!

Programmā:
• Kino demonstrējumi: vienlaikus uz ekrāna un kaleidoskopā būs skatāmas četras japāņu īsfilmas.
• Atvērto durvju diena. Iespēja iepazīties ar zinātnes centra ‘’Tehnoannas pagrabi’’ ekspozīciju.
• Sarunas un diskusijas brīvā formā par zinātnes centru, tā vēsturi, darbību un aktualitātēm.

Pilna festivāla konkursa programma pieejama https://www.2annas.lv/lv/programma/

Festivāla galveno balvu dāvā LMT, savukārt balvu Baltijas īsfilmu konkursa uzvarētājam - filmēšanas ekipējuma nomas un filmu pēcapstrādes kompānijas BBRental un BBPostHouse. 2ANNAS atbalsta: Latvijas Kultūrkapitāla fonds, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Naconālais Kino centrs, starptautiskais pasažieru pārvadātājs Lux Ekspress, Kaņepes Kultūras centra kafejnīca Austra, sabiedrisko attiecību aģentūra Prospero, radio Naba, poligrāfijas un drukas darbu uzņēmums Lanateks, folkklubs Ala un Mūrbūdu sidrs, Tehniskās jaunrades nams Annas2 un golfa klubs Viesturi.