Ventas krastu rotā īsta koka arhitektūras pērle! Kur? Kuldīgā!

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Kuldīgas novada muzejs lepojas ar divām vēsturiskām ēkām, kurās apmeklētāji aicināti doties izzinošā piedzīvojumā.

Ventas krastu rotā īsta koka arhitektūras pērle, leģendām apvītā Bangertu villa. Ēka atrodas īpašā vietā – ap 1900. gadu tā uzbūvēta uz bijušās Livonijas ordeņa pils vaļņa (13. gs.). No balkona austrumu pusē paveras brīnišķīgs skats uz Ventas rumbu un seno ķieģeļu tiltu. Savukārt rietumu pusē var priecāties par rekonstruēto Pilsētas dārzu, kas apliecina, ka tajā vairākus gadsimtus atradusies varenākā un nozīmīgākā celtne Kuldīgā – ordeņa pils. Ēkas 2. stāvā iespējams ielūkoties 20. gs. sākuma turīga kuldīdznieka dzīvoklī, savukārt kunga kabinetā apskatāma daļa no kolekcionāra Jāņa Mētras apjomīgās kāršu kolekcijas. 3. stāvā iekārtota ekspozīcija “Kuldīga pirms mums”, kas ļauj ieskatīties pilsētas vēsturiskajā attīstībā.

Vēsturiskās Latvijas Bankas Kuldīgas nodaļas ēkas 2. stāvā pieejama Kuldīgas novada muzeja atvērtā krājuma ekspozīcija ”Ceļojums muzeja krājumā”, kuru veido 6 tematiskās daļas. Atvērtā krājuma ekspozīcija dod iespēju iepazīt neeksponētos muzeja krājuma priekšmetus, izzināt vēsturi un apskatīt senatnīgo un grezno celtni. Ekspozīcijā izvietoti priekšmeti, kuri raksturo Viduskurzemes vēsturi no pirmo cilvēku ienākšanas šajā teritorijā līdz pat mūsdienām.

Kuldīgas novada muzejs pārsteigs ar dažādām mainīgajām izstādēm:

  • Pils iela 5, Kuldīgā
  • Dzirnavu iela 5, Kuldīgā

Ja esi apliecības “Goda ģimene” (“3+ Ģimenes kartes”) vai LT (Šeimos kortelė), vai EST (Perekaart) ģimenes kartes īpašnieks, apmeklē Kuldīgas novada muzeju - BEZ MAKSAS.

Atlaidi var saņemt, uzrādot derīgu Latvijas Goda ģimene apliecību vai LT (Šeimos kortelė), vai EST (Perekaart) ģimenes karti un karti un personu apliecinošu dokumentu,

Programmas dalībnieka tīmekļvietne: www.kuldigasmuzejs.lv

20231211162151-36285.jpg