Kā izvēlēties bērnam saulesbrilles?

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Kad ārā spīd saule tā ir normāla parādība, ka pieaugušie izņem savas saulesbrilles no maciņiem un uzvelk tās uz acīm. Bet retāk redzam bērnu, kam ir uzviltas saulesbrilles. Realitātē bērnam tā saule spīd acīs tik pat spoži kā pieaugušajam. Tātad arī bērniem ir nepieciešams aizsargāt acis no nevajadzīgā ultravioletā starojuma.

Daudziem vecākiem bērnu saulesbriļļu izvēle nozīmē vienkārši izvēlēties kaut ko, kas bērnam patiks. Galu galā, kas viņiem ir vajadzīgs? Lai bērnam ir prieks un lai viņa acis būtu vairāk vai mazāk pasargātas no saules. Cena arī ir viens no faktoriem, ko vecāki ņem vērā.

Taču patiesībā, lai izvēlētos bērnu saulesbrilles, ir jāņem vērā vairāki faktori. Tas ir nopietns jautājums un eksperimentēt šajā gadījumā nemaz nav lietderīgi. Galu galā bērna acīm ir nepieciešama vislielākā iespējamā drošība. Un ne katras saulesbrilles var to nodrošināt.

Faktori, kas jāņem vērā, izvēloties saulesbrilles bērnam:

  • Materiāli, no kuriem izgatavotas brilles. Tiem ir jābūt kvalitatīviem un hipoalerģiskiem, jo sejas āda ir daudz plānāka un jūtīgāka nekā pārējā ķermeņa daļa.
  • Rāmis var būt plastmasas vai gumijas. Bet mazākiem bērniem vispiemērotākais briļļu ietvars būs no silikona materiāla, kuru ietvars ir mīksts, viegls un neplīstošs.
  • Briļļu lēcas ieteicams izvēlēties no plastikāta vai polikarbonāta. Ir jāizvairās no stikla briļļu lēcām, jo pirmajā vietā ir bērna drošība.
  • Lēcu krāsa. Kopumā var izvēlēties jebkādu lēcu krāsu, tomēr ieteicamākas ir lēcas pelēkā vai brūnā krāsā.
  • Aizsardzība pret ultravioleto starojumu. Jābūt maksimālai UV aizsardzībai, par ko liecina marķējums uz brillēm - UV400. Ir atļauta arī UV380 (95% UV aizsardzība).
  • Pareizais briļļu izmērs. Jāizvēlas tādas bērnu saulesbrilles, kas nespiedīs un nekritīs nost no galvas. Tiem jābūt labi pieguļošiem un atbilstoša izmēra. Pusaudžiem ieteicams iegādāties modeļus pieaugušajiem.
  • Kam vēl pievērst uzmanību? Pielaikojot saulesbrilles, pārliecinieties, ka briļļu lēcas nav pārāk šauras, vislabāk, ja to augšējā mala sakrīt ar uzacu līniju. Kopā ar konsultantu veikalā palīdziet bērnam pielaikot brilles vairākkārt, lai pārliecinātos, cik viegli tās noņemt, vai ietvaru kājiņas ir elastīgas, vai labi turas. Dažkārt ir nepieciešamo palīgrīki, lai brillītes turētos labāk uz galvas, piemēram, briļļu ietvaru "aizauši".

Saulesbrilles dos papildus mieru un labsajūtu gan Jūsu, gan bērniņa acīm, turklāt atceraties arī par to, ka saulesbrilles ir tikai viens no aizsarglīdzekļiem pret sauli. Aizsargājiet arī savu un bērna ādu ar speciāli paredzētajiem krēmiem, neuzturaties saulē pārmērīgi un, protams, neaizmirstiet par piemērotu galvassegu gan Jums, gan bērniem!